Aktualności, Kangur Matematyczny

Krzysiek i Łukasz ponownie wyróżnieni w „Kangurze Matematycznym”.

Od wielu lat nasi uczniowie biorą udział w zmaganiach turniejowych i  konkursach matematycznych. Jednym z nich jest cieszący się renomą  Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Nietypowe zadania konkursowe o wysokim stopniu trudności są nie lada wyzwaniem dla każdego, kto zechce się z nimi zmierzyć. W ubiegłym roku świetne wyniki osiągnęli Krzysztof Kupczyk i Łukasz Jędyk, którzy, w kategorii STUDENT, uplasowali się na ósmym i dziesiątym miejscu w regionie na 393 uczestników.  W tym roku sukces powtórzyli!

W swojej kategorii Łukasz zajął 7. miejsce z  wynikiem 138 punktów na 150 możliwych do uzyskania, a Krzysztof 130 punktów, co dało mu 12. miejsce. Wyprzedzili ich, tak jak w ubiegłym roku, tylko uczniowie z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.  Zarówno uczniowie, jak i przygotowujący ich pan profesor Krzysztof Ryłów, są zadowoleni z wyników w ostatnich dwóch latach. Lekki niedosyt jednak pozostaje, ponieważ obaj uczniowie byli o krok od uzyskania wyniku bardzo dobrego.