Aktualności, Wolontariat

„Pola Nadziei” z naszym udziałem!

Pola Nadziei to międzynarodowa kampania, która została zapoczątkowana przez Fundację Marie Cancer Care ze Szkocji. Każdego roku, w październiku, tysiące ludzi na całym świecie sadzi cebule żonkili przed szpitalami, urzędami lub szkołami na znak nadziei i solidarności z cierpiącymi na choroby nowotworowe. Przyłączyliśmy się do niej również i my we współpracy ze Stowarzyszeniem Hospicjum  Królowej Apostołów z Polic. Na skwerze, przed szkołą, posadziliśmy 400 cebul żonkili, mając nadzieję na wiosenny dywan żółtych kwiatów. W akcji czynnie wspierała nas dyrektor Jadwiga Jaworska wraz z opiekunem przedsięwzięcia pedagogiem szkolnym Anetą Cirocką. Sadzenie cebul poprzedziła filmowa prezentacja przedstawicielki hospicjum pani Sylwii Ryclaw, na temat działalności hospicjum stacjonarnego w Gdańsku oraz idei akcji „Pola Nadziei”.

Ale to nie wszystko. To dopiero początek akcji. Jej pierwszy etap. Drugi nastąpi na wiosnę, kiedy to będziemy kwiaty ścinać i kwestować w celu zebrania funduszy na prowadzenie opieki hospicyjnej. W podziękowaniu za datek dla hospicjum, darczyńcy otrzymają kwiat żonkila – symbol nadziei.