Aktualności, Wolontariat

Jak wygląda praca wolontariusza?

W naszej szkole od lat działa Szkolny Wolontariat skupiający osoby chcące pomagać innym. Jedną z nich jest Dominika Sztuk, która tak opisała jego działalność.

Nasz szkolny wolontariat organizuje wiele ciekawych przedsięwzięć. Opiekunem jest pani pedagog Aneta Cirocka, która swoim zaangażowaniem zachęca nas, wolontariuszy do wielu działań.  Organizujemy bardzo wiele akcji i to w różnych dziedzinach. Zbieramy karmę dla psów, nakrętki na sprzęt rehabilitacyjny oraz puszki aluminiowe. Oprócz tego regularnie chodzimy do przedszkola czytać maluchom bajki, pomagamy dzieciom w świetlicy odrabiać zadania domowe. Co roku organizujemy dyskoteki charytatywne, zabawy mikołajkowe w trzebiatowskich szkołach, Dzień Wolontariusza oraz Dzień Walki z AIDS. Bierzemy także udział w dorocznych akcjach, takich jak: Zostań dawcą szpiku, WOŚP i Góra Grosza. Nawiązaliśmy również współpracę z Domem Pomocy Społecznej w Jarominie, w ramach której pomagamy pracownikom w opiece nad pensjonariuszami, czasami po prostu dotrzymujemy im towarzystwa, rozmawiamy, opowiadamy dowcipy, co bardzo poprawia im samopoczucie. Ponadto bierzemy udział w zajęciach terapeutycznych, pomagamy dekorować ośrodek na różne okazje oraz współorganizujemy imprezy okolicznościowe na przykład Jasełka, Andrzejki czy Mikołajki.

Zachęcam wszystkich do członkostwa w wolontariacie, bo pomaganie innym to piękna sprawa, ucząca cierpliwości i wyrozumiałości.