Aktualności, Klasy mundurowe

Uczestniczyliśmy w święcie Dnia Flagi RP

Byliśmy wśród wyborowego grona zaproszonych gości, którzy wzięli udział w uroczystościach na trzebiatowskim rynku z okazji święta Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Szkołę reprezentowała dyrektor Jadwiga Jaworska, poczet sztandarowy, klasy mundurowe oraz nauczyciele. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia meldunku dowódcy garnizonu o gotowości uczestników do uroczystości. Dowódca dokonał przeglądu pododdziałów, przywitał się z pocztami sztandarowymi z trzebiatowskich szkół oraz z pododdziałami żołnierzy. Na maszt przy dźwiękach hymnu państwowego, została wciągnięta flaga państwowa. Następnie głos zabrał Dowódca Garnizonu ppłk Jarosław Jalowski oraz burmistrz Trzebiatowa dr Zdzisław Matusewicz, który przypomniał historię państwowości Polski i obowiązki wobec ojczyzny. Wysłuchaliśmy pieśń reprezentacyjną Wojska Polskiego, a żołnierze 3 kompanii wsparcia zaprezentowali pokaz musztry paradnej. Po pokazie musztry odbyła się defilada pododdziałów żołnierzy 3 batalionu zmechanizowanego Legii Akademickiej, żołnierzy 36 dywizjonu przeciwlotniczego Obrony Powietrznej z Mrzeżyna oraz żołnierzy 280 kompanii radiotechnicznej z Pruszcza Gryfickiego. W przemarszu przed mieszkańcami Trzebiatowa zaprezentowały się również nasze klasy wojskowo-policyjne. Tradycją jest, że na zakończenie uroczystości rozdawane są flagi narodowe mieszkańcom. Tym razem mogliśmy pomóc w tej akcji.