Aktualności, Turystyka

Rajd górski – Zakopane 2016

Tradycją naszej szkoły są coroczne wyjazdy do stolicy naszych Tatr – Zakopanego. Zawsze czekamy na ten wyjazd z niecierpliwością, ponieważ jest on dla nas przedłużeniem wakacji, a jednocześnie przygotowaniem naszych umysłów na nadchodzący czas ciężkiej pracy w szkole. W dwunastogodzinną podróż wyruszyliśmy autokarem w pierwszym tygodniu września. Po dotarciu na miejsce przywitała nas niezbyt przyjazna pogoda, która opóźniła nasze wyjście w Tatry. Kolejne dni, tym razem przepięknej pogody zrekompensowały nam deszczowy początek, umożliwiając tydzień intensywnych wypraw w góry wieloma trasami. Zdobyliśmy Kasprowy Wierch, Giewont, Kopę Kondracką i wiele innych wartych zobaczenia miejsc w Tatrach. Najtrudniejszym wyzwaniem, okupionym potem, otarciami stóp i lękiem przed wysokością, okazało się wejście na Świnicę.