Bez kategorii

Wycieczka szlakiem polskiej historii – klasa III A (grupa wojskowa)

Wycieczka odbyła się w dniach 15-17.11.19r. Na trasie mieliśmy możliwość zobaczyć gród w Biskupinie (najstarsze ślady osadnictwa na ziemiach polskich). Następnie udaliśmy się do Poznania, gdzie w katedrze na Ostrowie Tumskim pochowani są pierwsi królowie Polski – Mieszko I i Bolesław Chrobry. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem zakończyliśmy w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Tam też odbyliśmy ćwiczenia specjalistyczne na strzelnicy oraz w symulatorze pojazdu wojskowego „RosomaK”. W drodze powrotnej zobaczyliśmy Międzyrzecki Rejon Umocniony, miejsce związane z okresem międzywojennym oraz historią militaryzmu.

Wycieczka zrealizowana i sfinansowana została w ramach programu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych organizowanych przez MON oraz Starostwo Powiatowe w Gryficach.