Aktualności, Klub Herbertowskich Szkół

XXI Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół w Słupsku

Delegacja naszej szkoły wzięła udział w XXI Zjeździe Klubu Herbertowskich Szkół. W tym roku gospodarzem zjazdu było V Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Słupsku, które obchodziło  25 – lecie istnienia.

Szkołę reprezentowali: dyrektor Jadwiga Jaworska, nauczyciele – p. Justyna Kozłowska, p. Marcin Konopnicki, p. Ryszard Wroński, p. Anna Szafrańska, poczet sztandarowy – Weronika Szpakowska, Julianna Buczkowska, Mateusz Basiukiewicz. Na coroczne spotkanie przybyły delegacje szkół imienia Zbigniewa Herberta znajdujące się w różnych miastach Polski.

V Zjazd rozpoczął się mszą św. w kościele, po czym uczestnicy z pocztami sztandarowymi przeszli do szkoły, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie zjazdu. Głos zabrał również prof. Rafał Żebrowski – siostrzeniec i biograf Zbigniewa Herberta. Ważnym akcentem tej części uroczystości było wręczenie Medalu Komisji Edukacji Narodowej, w tym również  naszemu nauczycielowi – profesorowi Ryszardowi Wrońskiemu.

W pierwszym dniu zjazdu uczestnicy mieli okazję zwiedzić jedyną w Polsce i na świecie stałą wystawę prac plastycznych Witkacego oraz wysłuchać koncertu przygotowanego przez uczniów V LO w Słupsku. Organizatorzy zjazdu zaprosili także uczestników na spotkanie z panią prezydent Słupska.

Drugi dzień zjazdu delegacje szkół herbertowskich wyruszyły do Czołpina, by zwiedzić interaktywne muzeum Słowińskiego Parku Narodowego.

Tym punktem programu zakończył się XXI Zjazd KHS.