Aktualności

Rozpoczęcie Roku szkolnego 2019/2020

Pierwsze spotkanie w tym roku szkolnym, poprowadzone przez Justynę Mielniczuk – uczennicę klasy II b,  rozpoczęła Dyrektor szkoły pani Jadwiga Jaworska, serdecznie witając zaproszonych gości, wszystkich pracowników, uczniów, rodziców. Następnie głos zabrali przedstawiciele  Powiatu Gryfickiego – sekretarz Starostwa Powiatowego pan Ireneusz Wojciechowicz i  wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury pani Renata Teresa Korek. Odczytano uchwałę Zarządu Powiatu w Gryficach w sprawie powierzenia stanowiska dyrektora szkoły pani Jadwidze Jaworskiej.

Zaproszeni goście życzyli wszystkim dobrego wykorzystania czasu w nowym roku szkolnym, wytrwałości, poczucia bezpieczeństwa i  pomyślnej realizacji wyznaczonych celów.

Starsi koledzy i koleżanki skierowali słowa otuchy do pierwszoklasistów oraz zapewnili o życzliwości  przy przyjęciu do szkolnej społeczności „Herberta”.

W związku z 80-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej zwrócono się z apelem o wiecznie żywą pamięć o tamtych dramatycznych dziejach.

Dyrektor szkoły pani Jadwiga Jaworska oficjalnie poinformowała również o przejściu na emeryturę nauczyciela naszej szkoły pana profesora Adama  Kupczyka. Nie zabrakło ciepłych słów  podziękowania  za długoletnią pracę na rzecz naszej szkoły i dobrych życzeń na kolejny etap życia.

Uroczystości pierwszego szkolnego dnia zakończyły spotkania uczniów z wychowawcami w klasach.