Aktualności

Obóz szkoleniowy klas wojskowych

Uczniowie – kadeci – klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym uczestniczący w II edycji programu MON „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe” w dniach 10 – 14 czerwca br. odbywali zajęcia w ramach obozu szkoleniowego w rejonie zakwaterowania i obiektach szkoleniowych Jednostki Patronackiej 3 batalionu zmechanizowanego Legii Akademickiej 7BOW w Trzebiatowie.
Przez pięć dni kadeci zorganizowani w pluton kompanii szkolnej kadetów realizowali zaplanowane szkolenie i funkcjonowanie w strukturach 3bz przestrzegając tryb dnia życia jednostki wojskowej.
Zapewnienie dobrych warunków zakwaterowania ,wyżywienia a przede wszystkim szkolenia możliwe było dzięki zaangażowaniu dowództwa i żołnierzy 3bz w Trzebiatowie.
Obóz szkoleniowy kadetów klasy wojskowej został zorganizowany w ramach realizacji programu nauczania z przedmiotu edukacja wojskowa dzięki finansowej dotacji celowej Ministerstwa Obrony Narodowej oraz wsparciu organu prowadzącego , czyli Starostwa Powiatowego w Gryficach.