Aktualności

Finał akcji „Okulary dla Afryki” w „Herbercie”!

Zakończono akcję zbierania okularów korekcyjnych dla pacjentów szpitala w Kenii prowadzoną przez ZSP im. Z. Herberta w Trzebiatowie. Jej koordynatorem była prof. Jolanta Mruk. To już czwarta edycja tej charytatywnej inicjatywy, której tradycja sięga roku 2004. Tegorocznym jej inicjatorem był lekarz prof. Jerzy Seńko z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz księża misjonarze. Wspierał ją Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza. Patronowali medialnie TVP i Radio Szczecin. We współpracy z trzebiatowskimi szkołami podstawowymi zebrano 216 par okularów, a dokładnie:
– „Herbert” – 109 sztuk,
– SP Nr 1 – 61 sztuk,
– SP Nr 2 – 46 sztuk.
Dziękujemy nauczycielom i uczniom wszystkich szkół oraz mieszkańcom Trzebiatowa, którzy licznie wsparli akcję, za zaangażowanie, dar serca i otrzymaną szansę na odzyskanie wzroku przez osoby niedowidzące.