Aktualności

Zakończenie roku klas III LO

Społeczność szkolna uroczyście pożegnała uczniów klas III liceum ogólnokształcącego. Apel rozpoczęła dyrektor szkoły pani Jadwiga Jaworska. W swoim przemówieniu nawiązała do utworu ,,Przesłanie Pana Cogito”,  którego słowa „Bądź wierny. Idź” widnieją w auli szkoły. Pani dyrektor życzyła absolwentom, by podążali przez życie wyznając wartości, którym wierny był Patron szkoły.

Zaproszeni goście złożyli na ręce pani dyrektor kwiaty, dziękując nauczycielom za wspaniałą pracę, a abiturientom życząc sukcesów w dorosłym życiu i jak najlepszych wyników z egzaminu dojrzałości.

W imieniu maturzystów mowę wygłosiła Jutrzenka Cirocka. W niezwykle wzruszających słowach podsumowała trzy lata nauki w „Herbercie”.

W imieniu młodszych koleżanek i kolegów głos zabrała Karolina Rząsa z kl. IIb. Podziękowała maturzystom za to, że wśród nich mogli odnaleźć wsparcie, nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie.

Następnie wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem, listy gratulacyjne dla rodziców najlepszych uczniów, certyfikaty z egzaminu z przysposobienia wojskowego i policyjnego oraz podziękowania dla uczniów wyróżniających się w różnych dziedzinach.  Jak co roku, wręczono również wyróżnienie przyznawane przez Klub Herbertowskich Szkół dla najlepszego ucznia  – tytuł PRIMUS INTER PARES otrzymała  w tym roku Jutrzenka Cirocka.

Ważnym wydarzeniem było również uroczyste wręczenie statuetki „PRZYJACIEL SZKOŁY” przyznanej pani Renacie Garbacz – firma AHU „Garbi Computers”.

 Swoje podziękowania w stronę sponsorów skierowali również rodzice, dziękując za pomoc w organizacji balu studniówkowego oraz społeczność szkolna za wsparcie finansowe w szkolnych konkursach i  promocji szkoły.

Po części oficjalnej odbyły się ,,Herberty 2019″,   zorganizowane w tym roku przez klasę IIb. W tej części uczniów ogarnęły zupełnie inne emocje. W szkolnej auli do samego końca nie zabrakło głośnych śmiechów i dobrego humoru.