Aktualności

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Po raz czwarty włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W związku z promowaniem poprawnej polszczyzny i podnoszeniem świadomości językowej w szkole odbyło się Wielkie Dyktando, do którego przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Trzebiatowa, Mrzeżyna, Rewala i Pobierowalicealiści wyłonieni podczas półrocznej rywalizacji w Szkolnym Konkursie Ortograficznym „Potyczki z bykami”: Jutrzenka Cirocka, Zuzanna Krzywak, Patrycja Hliwa, Michał Bartkowski, Miłosz Smal oraz pani Joanna Cebulak – nauczyciel języka niemieckiego z „Herberta”. Podczas gdy komisja sprawdzała dyktanda, uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu poprawności językowej w turnieju językowym, który był dla nich nie tylko sprawdzianem wiedzy, ale przede wszystkim dobrą, intelektualną zabawą.

Poniżej prezentujemy wyniki:

Wielkie Dyktando

Kategoria gimnazjaliści i szkoły podstawowe:

1 miejsce –  Krystyna Olejniczak (Gimnazjum z Trzebiatowa)
2 miejsce –  Karol Szumny ( Gimnazjum z Trzebiatowa)
3 miejsce –  Izabela Idzi (SP Mrzeżyno)

Kategoria licealiści:   

1 miejsce – Jutrzenka Cirocka, kl. IIIb
2 miejsce – Michał Bartkowski, kl. IIb
3 miejsce – Miłosz Smal, kl. IIb

Kategoria „dorośli”:      
1 miejsce –  prof. Joanna Cebulak